4 personen
gemiddeld
30 min.
nagerecht/desserts, nagerecht
home recepten Aperol-sorbet met ananascarpaccio

Aperol-sorbet met ananascarpaccio

ingrediënten


30 min
4 personen
2 eetlepels olijfolie

dit product is niet beschikbaar

1 takje munt

dit product is niet beschikbaar

1 ananas

dit product is niet beschikbaar

150 milliliter sinaasappellikeur
120 gram poedersuiker

dit product is niet beschikbaar

50 milliliter citroensap

dit product is niet beschikbaar

1 eetlepel sinaasappelsap

dit product is niet beschikbaar

400 milliliter sinaasappelsap

dit product is niet beschikbaar


benodigdheden

ijsmachine

  • 1 Meng het sinaasappelsap, citroensap, de poedersuiker en sinaasappellikeur met een garde tot een egaal mengsel. Draai het mengsel in de ijsmachine in 20-30 minuten tot een gladde sorbet.
  • 2 Snijd intussen het vruchtvlees van de ananas in heel dunne plakjes. Snijd de blaadjes van de munt in dunne reepjes en meng met 1 eetlepel sinaasappelsap en de olijfolie tot een dressing.
  • 3 Verdeel de ananasplakjes dakpansgewijs over 4 borden en schep een bolletje van het sorbetijs in het midden. Besprenkel met de dressing.

bereidingstip

Heb je geen ijsmachine om deze aperol-sorbet te maken? Giet de vloeistof in een bak en laat in de diepvries minstens 2 uur bevriezen. Neem het ijs uit de bak en pureer het met een staafmixer of in een keukenmachine tot een rul ijsmengsel. Serveer direct of laat nog even opstijven in de diepvries.


voedingswaarde (per 100 gram/ml)

energie 345 kcal
vet 0 gram
verzadigd vet 0 gram
koolhydraten 72 gram
eiwit 2 gram