8 personen
gemiddeld
40 min.
nagerecht, nagerecht/gebak
home recepten Rabarber-hazelnootcake met marmelade

Rabarber-hazelnootcake met marmelade

ingrediënten


40 min
8 personen
50 gram amandelschaafsel

dit product is niet beschikbaar

3 eetlepels sinaasappellikeur
125 gram zelfrijzend bakmeel

dit product is niet beschikbaar

125 gram blanke hazelnoten

dit product is niet beschikbaar

3 eieren

dit product is niet beschikbaar

1 zakje vanillesuiker

dit product is niet beschikbaar

150 gram witte basterdsuiker

dit product is niet beschikbaar

150 gram boter

dit product is niet beschikbaar

1 sinaasappel

dit product is niet beschikbaar

1 pot sinaasappelmarmelade
750 gram rabarber

benodigdheden

keukenmachine

springvorm

cakevorm

satéprikker

  • 1 Verwarm de oven voor op 200ºC. Schep de rabarber om met 2 eetlepels marmelade en de helft van het sinaasappelsap.
  • 2 Klop in een andere kom de boter met de basterd- en vanillesuiker romig. Klop de eieren een voor een erdoor.
  • 3 Maal de hazelnoten fijn in de keukenmachine. Meng de gemalen hazelnoten, het zelfrijzend bakmeel en 2 eetlepels sinaasappellikeur in gedeelten erdoor tot een beslag. Schep dit beslag in de vorm en strijk de bovenkant glad met de achterkant van een vochtige lepel.
  • 4 Laat de rabarber uitlekken in een zeef en verdeel over het beslag. Bak de cake circa 20 minuten in het midden van de oven.
  • 5 Verwarm intussen de rest van de marmelade met de rest van het sinaasappelsap en de sinaasappellikeur. Roer het amandelschaafsel erdoor.
  • 6 Verlaag de oventemperatuur naar 180°C. Verdeel het marmelademengsel over de cake en bak nog 25-30 minuten verder in de oven. Controleer met een prikker of de cake gaar is.


voedingswaarde (per 100 gram/ml)

energie 640 kcal
vet 32 gram
verzadigd vet 12 gram
koolhydraten 74 gram
eiwit 9 gram