- 1 Verhit de olijfolie en bak de kip bruin en gaar.
- 2 Verhit de wok- of zonnebloemolie en roerbak hierin bosui, 1 eetlepel citroenrasp, knoflook en gemberwortel totdat het gaat geuren.
- 3 Voeg de rijst toe en bak deze mee totdat de korrels glanzen.
- 4 Doe de paddenstoelen erbij en roerbak 3 minuten. Voeg een soeplepel bouillon en het citroensap toe en laat de rijst deze, terwijl u af en toe roert, opnemen. Voeg daarna pas de rest van de bouillon in gedeelten toe. De rijst wordt romig en niet droog.
- 5 Schep de helft van de koriander erdoor en breng op smaak met zout en peper. Snijd de kipfilet in brede repen, leg ze op de risotto en strooi de rest van de koriander erover.
bereidingstip
Bestrooi het gerecht eens met gehakte cashewnoten.
wijnadvies
Erg smakelijk met een droge rosé: J.L. Cevenne of Jean Sablenay, maar ook de Tesoro zal smaken. Een niet al te zware rode wijn als Berg Schaduw Ruby Cabernet/Cinsault is ook een aanrader.